Dane statystyczne:
Ilość pochowanych zmarłych: 5 400
Ilość mogił: 2 600
Powierzchnia: 1,8ha
Dane na dzień 20.09.2007r.

Cmentarz jest położony na poznańskich Smochowicach w rejonie ulic Braniewska i Jelitkowska.
Cmentarz został założony w 1934 roku przez proboszcza parafii p.w. Imienia Maryi ks. Jakuba Kuklińskiego. Grunt pod cmentarz został przekazany przez parafian: Katarzynę i Stanisława Jaskułów oraz Walentynę i Stanisława Piechockich. Pierwsze pochówki rozpoczęto w październiku 1934 roku. Na uwagę zasługuje grób Józefa Kostrzewskiego przewodniczącego budowy pierwszego kościoła w Krzyżownikach, muzeologa archeologa, twórcy polskiej szkoły archeologicznej, profesora Uniwersytetu Poznańskiego.
Na cmentarz można wejść od strony ulicy Braniewskiej i Jelitkowskiej.

Kontakt

Dane w zapisie informatycznym mogą być nieścisłe. Część danych jest przepisana z ksiąg zmarłych. Jeśli wystąpił problem ze znalezieniem mogiły lub wyświetlana informacja zawiera błędy to informacje można uzyskać w Zarządzie cmentarza w Biurze Parafialnym przy ulicy Santockiej 15 telefon (061) 841-12-94 lub w Biurze cmentarza znajdującym się przy kaplicy u p. Tadeusza Kustera telefon 0504 038 018.