Ogłoszenia Parafialne 24.03.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ ( PALMOWA)

24.03.2024

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej wprowadza nas w Wielki Tydzień. To już naprawdę ostatnie chwile, aby pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty, by w pełni uczestniczyć w Świętym Triduum Paschalnym. Okazja do spowiedzi św. będzie od poniedziałku do środy w godzinach od 6.45 - 8.30 oraz od godz. 16.30. - 18.30;  w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od godz. 7.00 - 9.00 oraz  od  15.00 - 17.45  w  Wielką Sobotę od godz. 7.009.00.

2.   W Wielki Czwartek  O godz. 18.00 będziemy sprawowali Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona czas Triduum Paschalnego. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie w uroczystej procesji przeniesiony do Kaplicy Wdzięczności do ołtarza adoracji zwanego także ciemnicą, upamiętniającego pojmanie Jezusa. Procesji tej towarzyszy śpiew "Sław języku tajemnicę", za który można uzyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. Adoracja w tym dniu do godz. 22.00

3.  Wielki Piątek, upamiętniający Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Tego dnia, na znak smutku i żałoby, nie sprawuje się Eucharystii. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy tak jak w Środę Popielcową.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wdzięczności od godz. 7.00 do 17.30  O godz. 9.00 w kaplicy zapraszamy na Jutrznię. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele zakończonej Nowenną do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej, w czasie której Najświętszy Sakrament będzie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Po zakończeniu liturgii odśpiewamy  Gorzkie Żale - trzy części.. Adoracja będzie trwała do godz. 23.00.

4. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, gdy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa.  Zachęcamy by  w tym dniu zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 9.00 zapraszamy na Jutrznię. O godz. 15.00  Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Święcenie pokarmów w  godzinach od  10.00 -  16.00.  W sobotni wieczór o godz. 21.00 rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia, oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Na tę Mszę św. zabierzmy ze sobą świece. Po Mszy św. wyruszymy z procesją rezurekcyjną ogłaszającą całemu światu, że Chrystus Zmartwychwstał.

5W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będziemy sprawowali o godz. 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.  O godz. 15.00 zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

 6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dziś o godz. 17.00 

 7.  Bezpłatna poradnia prawna będzie w środę od godz. 18.00 do 20.00 w biurze parafialnym

8.  Duszpasterstwo „40 plus”  tradycyjnie  przygotowało woreczki z solą do koszyczka wielkanocnego . Ponieważ rok 2024 został ogłoszony przez Sejm rokiem abp. Antoniego Baraniaka, metropolity poznańskiego, niezłomnego obrońcy Kościoła i Polski wobec prześladowań komunistycznych, dlatego do każdego woreczka dołączone są karteczki z myślami abp. Antoniego Baraniaka pochodzące z jego „Testamentu Duchowego”. Wychodząc  z kościoła prosimy by je zabrać ze sobą.

9. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek od 11.00 do 13.00

10.  Odwiedziny chorych: ks. Kamil w środę, a ks. Andrzej i Ryszard w czwartek przed południem

11.  W tym roku ze względu na Wielki Tydzień Uroczystość Zwiastowania Pańskiego  została przeniesiona  z 25 marca na 8 kwietnia. Tego dnia w naszej parafii odbędzie się przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitwa odmawiana przez okres 9 miesięcy – tzn. przez czas wzrostu poczętego dziecka w łonie matki. Dotyczy jednego dziecka, które nie jest znane osobie modlącej się; nie są też znani rodzice dziecka. Duchowa adopcja może być podejmowana wielokrotnie, kolejno, po wypełnieniu poprzedniego zobowiązania przez każdego chrześcijanina: osobę dorosłą, młodzież i również dziecko, ale pod opieką rodziców lub opiekunów.  Polega ona na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca i  krótkiej modlitwy w intencji dziecka poczętego. Można również dołączyć do tego dobrowolne dodatkowe postanowienie.

Deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło zwłaszcza teraz, gdy w Sejmie ma być procedowana ustawa zezwalająca na aborcję.

 

12.   Dziękujemy za wszystkie ofiary  na tacę  i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać.

 

 Dziękujemy także bardzo serdecznie wszystkim tym, którzy już złożyli ofiary na daninę diecezjalną.  Koperty do zabrania są na stoliku z tyłu kościoła.

        

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.