Ogłoszenia Parafialne 17.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2024

 

1. Rozpoczęliśmy  Rekolekcje Wielkopostne, które  prowadzi ks. Radosław Glimasiński CR, proboszcz naszej parafii w Warszawie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych, oraz od poniedziałku do środy o godz. 8.00, 18.00 i 20.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. i dodatkowo we wtorek od godz. 17.00. Tak zaplanujmy sobie zajęcia, aby mieć możliwość uczestniczenia w tym świętym czasie przygotowującym nas do Świąt Wielkanocnych.

2.  Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa - w piątek: dla dzieci o godz. 17.00  dla dorosłych o godz. 18.30ulicami naszej parafii

 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 17.00.  Podczas Gorzkich Żali zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.  W liturgii tygodnia:  we wtorek 19 marca  Uroczystość  św. Józefa Oblubieńca NMP

4. Przyszła niedziela to  Niedziela Męki Pańskiej, zwana również Niedzielą Palmową. Rozpoczyna ona obchody Wielkiego Tygodnia

5.  W sobotę na Mszy św. wieczornej i w niedzielę na Mszy św. o godz. 8.00 ministranci będą rozprowadzać palmy, a zebrane środki przeznaczone będą na pokrycie kosztów wyjazdu na „Mini Emaus” – czyli spotkanie ministrantów ze wszystkich parafii Zmartwychwstańców. Na pozostałych Mszach św. w Niedzielę Palmową palmy będą rozprowadzać członkowie Smochowickiej Pomocy Sąsiedzkiej. Cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie dla podopiecznych Smochowickiej Pomocy Sąsiedzkiej.

   Zapraszamy również do włączenia się w kolejną edycję WIELKANOCNEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI. Dary będziemy przyjmować w auli pod kościołem w Niedzielę Palmową w  godzinach od  9.00 - 12.30 oraz od 16.30 - 19.00 Najpotrzebniejsze obecnie produkty to:  środki piorące, higieniczne i czystości. Poza tym prosimy o dania gotowe: mięsa i wędliny, masła i oleje, sery, cukier, kasze, makarony i owoce.

6.  Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:

-  młodzież klasy 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania:

     Grupa I, czyli klasa  8b - w środę o 19.00, w auli

    Grupa II, czyli klasa 8a i uczniowie spoza naszej szkoły - w czwartek o      19.00, w auli

-  Ministrantów na zbiórkę w sobotę - o godz. 11.00.

7. Paschaliki Caritasu na stół wielkanocny w cenie 14 zł są do nabycia przy figurze MB Fatimskiej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Caritas Archidiecezjalną

8.  Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę  i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni.  Bóg Zapłać.

        Dziękujemy także bardzo serdecznie wszystkim tym, którzy już złożyli ofiary na Daninę Diecezjalną. Koperty na Daninę są wyłożone z tyłu świątyni na stoliku. Można również złożyć ofiarę przelewem, zaznaczając, że jest to Danina Diecezjalna

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

9. Biskupi zachęcają wszystkich wiernych do włączenia się w ogłoszoną przez Przewodniczącego K E P  Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna w dniach od 16 do 24 marca, zanoszona za wstawiennictwem polskich męczenników: św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, poprzedza Dzień Świętości Życia.

  Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na danydzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny. Te szczegółowe intencje na każdy dzień są wywieszone na drzwiach naszej świątyni, w gablocie parafialnej, a także są wydrukowane na kartkach na stoliku z tłu kościoła, by można było  je zabrać ze sobą do domu, czy też dla sąsiadów, ludzi chorych i starszych.  W naszym kościele tę nowennę będziemy odmawiali wspólnotowo po każdej Mszy św. ale zachęcamy także do indywidualnego odmawiania jej w domu.

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.