Ogłoszenia Parafialne 04.06.2023

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

04.06.2022

1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej

2. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu Bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. Bp. Jan Glapiak.

3. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 12.15 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. W tym roku procesja przejdzie następującymi ulicami: Karlińską, Nowokramską, Darłowską, Sułowską, Lemierzycką, Sianowską, Elbląską, Myśliborską, Santocką.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy :

1. przy ul. Darłowskiej – Bracia Zewnętrzni

2. przy ul. Elbląskiej     – Młodzież

3. przy ul. Santockiej    – Akcja Katolicka i Koło Przyjaciół Radia Maryja

4. przy dzwonnicy        – Duszpasterstwo „40 plus”

4.   Dziewczynki pierwszokomunijne , ale też i te młodsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próby sypania kwiatków będą we wtorek i środę o godz. 17.00

5.  Prosimy o udział w procesji wszystkie delegacje niosące: baldachim, feretrony, chorągwie i sztandary.

Zachęcamy, by ustroić okna domów, by w ten sposób dać świadectwo swojej wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Zapraszamy również do udziału w procesjach podczas Oktawy Bożego Ciała, które będą po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Spotkania w tym tygodniu:

- Wspólnota „Eliasz” we wtorek o godz. 17.00

- Wspólnota” Invicta Caritas” w czwartek o godz. 19

- Ministranci w sobotę o godz. 11.00

7. Kancelaria parafialna w piątek po Bożym Ciele nieczynna.

8. Ks. Arcybiskup Metropolita udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele

9. Bezpłatna poradnia prawna będzie w środę od godz. 18.00 do 20.00 w biurze parafialnym

10. Odczytać zaproszenie na jubileusz ks. Arcybiskupa

11.  Dziękujemy za wszystkie ofiary na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni i za ofiary na Daninę Diecezjalną. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – taca gospodarcza