Ogłoszenia Parafialne 01.01.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NOWY ROK 2023

01.01.2022r

1. Witamy w naszej wspólnocie ks. Jerzego Rolkę – Zmartwychwstańca pracującego na co dzień w naszej Kurii Prowincjalnej w Krakowie. Ks. Jerzy przez najbliższe dwa tygodnie będzie pomagał nam w kolędzie.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:

- w piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte według porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Kredę i kadzidło rozprowadzać będą ministranci, a ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego ofiary zbierane w czasie Mszy św. są przeznaczone na cele misyjne. Tradycyjnie zachęcamy, abyśmy 6 stycznia, jako parafia Zmartwychwstańców, naszymi ofiarami wsparli naszych misjonarzy z Tanzanii

4. Członków Żywego Różańca, Akcji Katolickiej i Wspólnoty Radia Maryja zapraszamy w Uroczystość Trzech Króli na Mszę św. o godz. 15.00 a po niej na spotkanie opłatkowe w auli.

5. W piątek w uroczystość Trzech Króli zapraszamy na wspólne kolędowanie po Mszy św. wieczornej

6. W tym tygodniu przypadają  Dni Eucharystyczne: I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

-   w I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.0 w int. powołań kapłańskich i zakonnych i na adorację do godz. 21.00

- w I sobotę o godz. 7.30 różaniec o 8.00 Msza św. wynagradzająca, a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

7. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w naszej gablocie parafialnej i umieszczony na naszej stronie internetowej.. Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 15.00. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących ulic:

Poniedziałek : Lubowska i Lubiatowska

Wtorek : Myśliborska

Środa : Trzebiatowska

Czwartek : Lęborska, Łupowska

Sobota : Sianowska ( parzyste), Tczewska

8. Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia

9. Bezpłatna poradnia prawna będzie w środę od godz. 18.00 do 20.00 w biurze parafialnym

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać !   W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca taca gospodarcza .                               

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

11 . W minionym tygodniu odeszli do Pana: ŚP. Elżbieta Włodek z ul. Drogowców, Józef Kaniewski z ul. Rogozińskiej i Helena Korzec z ul. Trzebiatowskiej. Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.