Duszpasterstwo 40+

 

,,Boże, po stokroć święty, mocny i uśmiechnięty – […] dzisiaj, gdy mi tak smutno i duszno, i ciemno – uśmiechnij się nade mną.”     (ks. Jan Twardowski)

Duszpasterstwo 40+ zawiązało swoją działalność wiosną 2013r. Inicjatywę podjęli ludzie, których kilkadziesiąt lat temu ksiądz Andrzej Napiecek uczył religii. To właśnie ojciec Napiecek jest opiekunem naszego duszpasterstwa. Zrzesza ono ludzi dojrzałych, którzy przekroczyli czterdziestkę. Stąd właśnie zrodziła się początkowo robocza nazwa Duszpasterstwo 40+, która jednak przyjęła się na stałe, kiedy okazało się, że liczba naszych członków przekroczyła 40.

Kogo zrzesza Duszpasterstwo 40+?

Ludzi, którym się chce! Nie mamy żadnego statutu, żadnych odgórnych zobowiązań, a jednak spotykamy się, aby pogłębiać naszą wiarę, rozwijać kwestie duchowe, kształtować życie religijne, społeczne nas i naszej parafii.

Przede wszystkim łączy nas wspólnota! Chcemy być ze sobą, chcemy się spotykać, rozmawiać ze sobą, wiedzieć, że jestem komuś potrzebny i że na mnie też komuś zależy. Chcemy się wspierać, modlić za siebie, pomagać sobie wzajemnie. Chcemy też wspólnie się bawić, pielgrzymować i zorganizować coś dla innych.

Jeśli też tak chcesz, dołącz do nas! Zapraszamy!

Spotykamy się raz w miesiącu na Mszy św. i spotkaniu formacyjnym, ale zdecydowanie częściej wtedy, kiedy czujemy taką potrzebę lub ochotę.

Naszą formację duchową w 2013r. rozpoczęliśmy od rozważań homilii pielgrzymkowych Jana Pawła II do Polski, które miały nas przygotować do kanonizacji Wielkiego Papieża. W następnym roku podjęliśmy bardziej ambitne zadanie – analizowaliśmy encykliki naszego Rodaka. Aktualnie zapoznajemy się z żywotami różnych Świętych, o których często, niestety, nie wie się zbyt wiele, a którzy także w dzisiejszym świecie mogą stanowić dla nas doskonałe wzorce.

Modlimy się za siebie wzajemnie! Modlimy się na różańcu za nasze dzieci, za wszystkich tych, którzy tej modlitwy potrzebują!

Wiemy także, że często trzeba pomóc tak bardzo konkretnie – i to też, w miarę naszych możliwości czynimy lub szukamy pomocy, aby się udało.

Organizujemy czuwania modlitewne; w zależności od okresu roku liturgicznego: maryjne, różańcowe, adwentowe, wielkopostne. Dbamy o rozwój patriotyzmu, stąd organizowane przez nas wieczornice niepodległościowe, śpiewanki patriotyczne, kolędowe. Budujemy ołtarz na Boże Ciało, bo przecież nasi panowie też muszą mieć swoje pole do popisu ;-)

Jest nam ze sobą dobrze. Organizujemy zabawę karnawałową, wyjazdy pielgrzymkowe, pikniki przedwakacyjne, zapraszamy się wzajemnie, przyjaźnimy; grupa do tańca i do różańca…

Jeśli chcesz odnaleźć swoje miejsce w nasze parafii – dołącz do nas !

,,Skarżymy się nieraz, że jesteśmy samotni, niekochani, nikt nie przysłał nam życzeń. Ważniejsze jest jednak, czy my kogoś kochamy.”   (ks. Jan Twardowski)

 

 

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.