Ogłoszenia Parafialne 02.06.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

02.06.2022

 

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i samą uroczystość Bożego Ciała: dziękujemy wszystkim grupom, które przygotowały ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej, osobom niosącym sztandary, chorągwie i feretrony, panom niosącym baldachim, orkiestrze,  policjantom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem naszej procesji i wszystkim innym, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili  się do uświetnienia uroczystości. Bóg zapłać.

   Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcam do udziału w procesjach eucharystycznych, które będą u nas do piątku włącznie po Mszy św.  o godz. 18.00.

Nabożeństwa czerwcowe codziennie  po Mszy św. wieczornej

2. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:

-  w czwartek -  I czwartek miesiąca i zakończenie tradycyjnej oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo wianków. Msza św. o powołania kapłańskie o godz.18.00

- w piątek -  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i  I  piątek miesiąca. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy litanie  i akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za pobożne i publiczne odmówienie tego aktu można dostąpić odpustu zupełnego. W tym dniu modlimy się także w sposób szczególny o uświęcenie kapłanów.

   Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę Niepokalanego Serca NMP

3. W poniedziałek 10 czerwca  podczas Mszy św. o godz. 18.00  młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. bp. Wiesław Śpiewak CR , ordynariusz Diecezji Hamilton na Bermudach.

  Próba dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 19.00 w kościele, a spowiedź w sobotę  o godz. 9.30

4.    Zarząd Osiedla Krzyżowniki-Smochowice, zaprasza w dniach 7-9 czerwca na Smochy -  Festiwal, na obiekcie przy ul. Braniewskiej.  W piątek 7 czerwca o godz. 21.00 spektakl Teatru Fuzja pt. „Blackout”. 8-9 czerwca moc atrakcji. Tegoroczną gwiazdą Festiwalu będzie Agnieszka Chylińska, koncert 8 czerwca o godz. 22.00. Program na plakatach. Wstęp wolny

  Turniej  Tenisa Ziemnego Smochy Cup -Olimpijczyk, odbędzie się na kortach przy ul. Braniewskiej, dla dzieci 15 czerwca, a dla dorosłych 23 czerwca. Informacje na plakatach i stronie internetowej .

5.  Już dziś zapraszamy na piknik rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godzinie 14.00 w parku przy kościele.

6.  Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 14.00

7.   Dziękujemy za wszystkie ofiary  na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca, taca gospodarcza. Bóg Zapłać.      

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

8. W minionym tygodniu odeszli  do Pana ŚP. Wiesław Nowakowski z ul. Wituchowskiej i Helena Kędziora z ul. Sianowskiej. Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.