Ogłoszenia Parafialne 19.05.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19.05.2022

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres Wielkanocy, a zaczyna okres zwykły.

2. W kalendarzu liturgicznym tygodnia:

- w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

3.   Nabożeństwa majowe każdego dnia po Mszy św. wieczornej. Apele Maryjne  w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 20.30

 4.   Gościmy dziś w naszej parafii ks. Andrzeja Dudę CR – misjonarza pracującego w Tanzanii, który jest także formatorem naszych nowicjuszy i kleryków.  Ks. Andrzej głosi Słowo Boże, a po Mszy św. będzie zbierał ofiary na kształcenie naszych kleryków w Tanzanii. Polecamy tę sprawę waszej ofiarności. 

5.  Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin, Caritas oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, w Dniu Świętości Życia pragną zaprosić na tegoroczny Marsz dla Życia i Festyn Rodzinny „Bądźmy razem!”, który odbędzie się w Poznaniu w niedzielę 26 maja.

   Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą w intencji obrony życia, w kościele oo. Dominikanów o godzinie 13.00. Następnie Marsz dla Życia wyruszy z Placu Adama Mickiewicza o godzinie 14.00 i przejdzie ulicami Poznania na plac przed Katedrą, gdzie o godzinie 15.30 rozpocznie się Festyn Rodzinny „Bądźmy razem!”. O godzinie 18.30 odbędzie się koncert Arki Noego.

Patronat Honorowy nad marszem i festynem objął Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański.

    Zachęcamy do udziału i zaproszenia znajomych rodzin na to wydarzenie. Pokażmy, że rodzina i życie każdego z nas to dla nas wartości fundamentalne!

 6.   Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy :

 - kandydatów do bierzmowania  na egzamin w czwartek o godz. 19.00 w auli

 -   Duszpasterstwo „40 plus”  w piątek o godz. 19.00

 - ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00

 7.  Dnia 1 maja, 50 rocznicę święceń kapłańskich obchodził ks. Ryszard. Z tej okazji uroczystą Mszę św. dziękczynną, „złoty” jubilat, odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 12.30. Serdecznie na nią zapraszamy, a dostojnego jubilata polecamy modlitwom parafian. 

8. Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała, która będzie 30 maja, szczegóły organizacyjne podamy w przyszłym tygodniu.

9.   Dziękujemy za wszystkie ofiary  na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni.  Bóg Zapłać.

           

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

10. W minionym tygodniu odeszła do Pana ŚP. Teresa Obszlegier z ul. Ownickiej. Pomódlmy się o dar nieba dla niej. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.