Ogłoszenia Parafialne 12.05.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

12.05.2024

 

1.  W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Świętowanie tej uroczystości rozpoczniemy w sobotę Mszą św. Wigilii Zesłania Ducha Św. o godz. 18.00, a po niej  adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22:00

  • o godz. 20:00 różaniec poprowadzi Akcja Katolicka,
  • o godz. 21:00 adorację poprowadzi Duszpasterstwo 40+

Adorację zakończymy modlitwą brewiarzową - kompletą.

Na adorację bardzo serdecznie zapraszamy.

2.   Nabożeństwa majowe każdego dnia po Mszy św.  wieczornej. Apele Maryjne  w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 20.30

3.  Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy  od poniedziałku do piątku na Msze św. o godz. 17.00

4.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

-  we wtorek święto św. Macieja apostoła

-  w czwartek święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Andrzej. Polecając dostojnego solenizanta modlitwom parafian, zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Andrzeja w przyszłą niedzielę o godz. 12.30

 

5.   Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy : -   Akcję Katolicką  - w poniedziałek o godz. 18.00 

6.   W poniedziałek 13 maja  po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Różaniec Fatimski zakończony procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na procesję przynieśmy ze sobą świece.

  7.   W sobotę 18 maja w naszym WSD w Krakowie odbędą się święcenia kapłańskie dk. Szymona Minkowskiego CR. Święceń udzieli Metropolita Gdański Abp. Tadeusz Wojda SAC. Przyszłego neoprezbitera polecamy modlitwom parafian. 8.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Andrzeja Dudę CR – misjonarza pracującego w Tanzanii, który jest także formatorem naszych nowicjuszy i kleryków. Ks. Andrzej będzie głosił Słowo Boże, a po mszy będzie zbierał ofiary na kształcenie naszych kleryków w Tanzanii. Polecamy tę sprawę waszej ofiarności. 

9.   Dziękujemy za wszystkie ofiary  na tacę gospodarczą  i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni.  Bóg Zapłać.

           

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

10.  W minionym tygodniu odeszli do Pana ŚP. Andrzej Karpiński z ul. Dąbrowskiego i Witold Krawczyk z ul. Fromborskiej.  Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.