Ogłoszenia Parafialne 2804.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V  NIEDZIELA WIELKANOCNA

28.04.2024

 

1. W liturgii bieżącego tygodnia:

 

-   w poniedziałek św. Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy. Jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 -  środę rozpoczyna się maj – miesiąc zawierzenia Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe będą sprawowane każdego dnia po Mszy św. wieczornej. Na apele maryjne od 6 maja, zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 20.30. W najbliższy poniedziałek na apelu modlić się będziemy w sposób szczególny w intencji maturzystów prosząc dla nich o światło Ducha Św. na czas egzaminów. Serdecznie zapraszamy.

- w piątek 3 maja będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.  W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę 4 maja  św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy nie tylko ratują nas i nasz dobytek od ognia, ale służą pomocą w wypadkach komunikacyjnych i innych zdarzeniach losowych.

2.  W tym tygodniu przypadają  Dni Eucharystyczne:

-   w I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w int. powołań kapłańskich i zakonnych i na adorację do godz. 21.00

- w I sobotę o godz. 7.30 różaniec, o  8.00 Msza św. wynagradzająca, a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

3.   Z posługą sakramentalną do zgłoszonych chorych udamy się w sobotę po godz. 9.00.

4.  Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:

- Bracia Zewnętrzni – w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00

5.  Bezpłatna poradnia prawna  w środę od godz. 18.00 do 20.00 w biurze parafialnym

6.   Dziękujemy za wszystkie ofiary  na tacę  i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni oraz za ofiary na daninę diecezjalną. Bóg Zapłać.       

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

7.  W minionym tygodniu odeszli  do Pana ŚP. Leszek Kot z ul. Wituchowskiej i Elżbieta Różycka z ul. Karlińskiej Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.