Ogłoszenia Parafialne 14.04.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III  NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Biblijną rozpoczynającą 16 Tydzień Biblijny. Dziś też  VIII Narodowe Czytania Pisma Świętego. Jego celem jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania Słowa Bożego zawartego na kartach Biblii, którą ojcowie Kościoła nazywali „listem Boga do ludzi”. W tym roku będzie towarzyszyło mu hasło z Dziejów Apostolskich „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. Nawiązuje ono do programu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

2.  W przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Modlitw o Powołania i początek Kwartalnych Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele

 3.  W tym tygodniu na spotkania zapraszamy: 

- Akcję Katolicką – w poniedziałek na  Mszę św. o godz.18.00 

 - wspólnotę Ikonopisarzy  „Eliasz” we wtorek o godz. 17.00

- rodziców dzieci pierwszokomunijnych na katechezę w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele

 - młodzież klas 8 przygotowującą się do sakramentu bierzmowania:                            

Grupa A - klasa 8b w środę o godz. 19:00 w auli

Grupa B - klasa 8a i uczniowie spoza szkoły nr 57 w czwartek o godz. 19:00 w auli

- próby przed Pierwszą Komunią Świętą w sobotę:     

 Grupa I - godz. 10:00       

Grupa II - godz. 12:00

- ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 14:30

4.  Ogłoszenia Rady Osiedla:

    - Rada Osiedla zaprasza do udziału w akcji proekologicznej WIOSENNE PORZĄDKI , która na naszym Osiedlu odbędzie siew dniach  18-22 kwietnia. Rękawice i worki do pobrania w siedzibie Rady Osiedla  w środę w godz. 18.00-19,00 i w sobotę w godz. 9.00-11.00. Szczegóły  na stronie internetowej Rady Osiedla

-   odsłonięcie tablicy upamiętniającej Zalmana Kłodawskiego - więźnia obozów przymusowej pracy podczas II wojny światowej, odbędzie się 19 kwietnia o godz. 9.50 w hali sportowej Szkoły przy ul. Leśnowolskiej 35

5. Różaniec wokół Poznania

   Z błogosławieństwem poznańskich księży biskupów zapraszamy każdego, komu leży na sercu dobro naszego miasta, do włączenia się we wspólną modlitwę na różańcu w intencji Poznania. Zachęcamy do licznego udziału, z całą rodziną, z dziećmi, ze wspólnotą, z parafią, z przyjaciółmi, z sąsiadami!
 W sobotę 20 kwietnia chętni mogą wybrać jedną spośród 14 wytyczonych wzdłuż granic Poznania tras i przejść tę drogę, odmawiając różaniec, w dowolnym czasie między godz. 10.00 a 18.00. Trasy liczą 4-7 km, a przejście jednej z nich wraz z modlitwą potrwa od jednej do dwóch godzin. Jedna z tras zaczyna się na terenie naszej parafii – od ul. Słupskiej 2 wzdłuż jeziora do ul. Chojnickiej 58. Jest już mała grupa chętnych, którzy wyruszą tą trasą wspólnie odmawiając różaniec, w sobotę o godz. 12.00. Zachęcamy do przyłączenia się do tej grupy lub do indywidualnej modlitwy.

6.  W niedzielę 21 kwietnia, Parafia Zmartwychwstania na Wildzie uroczyście świętować będzie  100 lecie powstania. Mszy św. Jubileuszowej o godz. 12.30 przewodniczyć będzie ks. bp. Wiesław Śpiewak CR, Ordynariusz Diecezji Hamilton na Bermudach. Zmartwychwstańcy z Wildy serdecznie zapraszają do udziału w tych uroczystościach.

7.   Dziękujemy za wszystkie ofiary  na tacę gospodarczą  i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni oraz za ofiary na daninę diecezjalną. Bóg Zapłać.

           

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

W minionym tygodniu odszedł  do Pana ŚP. Józef Matok z ul. Trzebiatowskiej  Pomódlmy się o dar nieba dla niego. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.