Ogłoszenia Parafialne 04.02.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła

04.02.2023

  1.  W przyszłą niedzielę 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 r, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W tym dniu w naszym kościele o godz. 12.30  Msza św. w intencji chorych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy.

2.   Bardzo dziękujemy tym osobom, które po raz kolejny, poświęcając swój czas i siły,  pomogły w uprzątnięciu dekoracji Bożonarodzeniowej w naszym kościele.

3.   Zakończyliśmy zaplanowaną kolędę, a także tę na zaproszenia indywidualne. Dziękujemy za możliwość spotkania się i wspólnej modlitwy w waszych domach. Dziękujemy także za ofiary złożone z tej okazji na potrzeby naszego Zgromadzenia Zmartwychwstańców.

4.  Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:

- wspólnotę Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek po Mszy św.

- wspólnotę młodzieżową „Invicta Caritas” we wtorek o 19:30

- młodzież klasy 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania:

     Grupa I, czyli klasa  8b - w środę o 19, w auli

    Grupa II, czyli klasa 8a i uczniowie spoza naszej szkoły - w czwartek o 19, w auli

- duszpasterstwo „40 plus” w piątek o godz. 19.00

5.  Bezpłatna poradnia prawna  w środę od godz. 18.00 do 20.00 w biurze parafialnym

6.   Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę  i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać.  W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca taca gospodarcza  .              

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

7.  W minionym tygodniu odeszły do Pana ŚP. Anna Nowak z ul. Trzebiatowskiej i Hanna Wenzel z ul. Karlińskiej. Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.