Ogłoszenia Parafialne 31.12.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

31.12.2023r

1. W liturgii bieżącego tygodnia :

- w poniedziałek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Przypominamy że od 1 stycznia w uroczystości i niedzielę Msza św. z godz. 12.15 jest przesunięta na godz. 12.30.   1 stycznia jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.  

  - w sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego  w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte według porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, dodając cyfry roku Pańskiego. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Kredę i kadzidło rozprowadzać będą ministranci, a ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza.

     W Uroczystość Objawienia Pańskiego ofiary zbierane w czasie Mszy św.  są przeznaczone na cele misyjne.  Tradycyjnie zachęcamy, abyśmy 6 stycznia, jako parafia Zmartwychwstańców, naszymi ofiarami wsparli naszych misjonarzy pracujących w Tanzanii

2.  Członków Żywego Różańca, Akcji Katolickiej i Wspólnoty Radia Maryja zapraszamy w Uroczystość Trzech Króli na  Mszę św. o godz. 15.00 a po niej na spotkanie opłatkowe w auli.

3.  W sobotę w uroczystość Trzech Króli zapraszamy  tradycyjnie na wspólne kolędowanie po Mszy św. wieczornej

4.  W tym tygodniu przypadają  Dni Eucharystyczne: I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

-   w I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.0 w int. powołań kapłańskich i zakonnych i na adorację do godz. 21.00

 -  w I piątek  po Mszy św. o godz. 7.00  nabożeństwo pierwszo piątkowe

5.  Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w naszej gablocie parafialnej i umieszczony na naszej stronie internetowej.. Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00  a w sobotę o godz. 15.00. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących ulic:

Wtorek : Mrowińska, Prusimska, Przybrodzka, Wituchowska, Wejherowska

Środa : Gorajska, Gorajska Działki, Łobżenicka, Margonińska, Wyrzyska,    Izbicka

Czwartek : Słupska, Stobnicka - wskazane zgłoszenia

Piątek: Beskidzka, Biskupińska, Międzyzdrojska, Nad miedzą, Przygraniczna, Wirska

6. W czasie trwania kolędy okazja do spowiedzi św. będzie w dni powszednie tylko podczas Mszy św. porannych, a biuro parafialne będzie czynne  we wtorki i piątki tylko prze południem w godz. od 11.00 do 13.00

7. Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia

8.  Bezpłatna poradnia prawna będzie w środę od godz. 18.00 do 20.00 w biurze parafialnym

9.  Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę  i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać !                                 

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

10 .  W minionym tygodniu odeszły do Pana: ŚP. Urszula Frąckowiak z ul. Izbickiej, Katarzyna Szczepańska z ul. Trzcianeckiej i Renata Bartkowiak z ul. Dziwnowskiej. Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.