Ogłoszenia Parafialne 25.12.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

25.12.2023

 

W imieniu wspólnoty Zmartwychwstańców życzę, by te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości były pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i w serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

 

1. Z całego serca chcę podziękować moim współbraciom w kapłaństwie za cały trud adwentowy: za Roraty te dla dorosłych i dla dzieci oraz cierpliwość w sprawowaniu sakramentu pokuty. Dziękuję wszystkim , którzy pomogli przygotować dekoracje Bożonarodzeniową, szczególnie naszym pracownikom panom Jackowi i Mateuszowi. Pragnę podziękować moim znajomym z Krokowej za choinki do naszego kościoła.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:

     - jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte będziemy sprawowali o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00.   W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce.

  - w środę -  Św. Jana , apostoła i  ewangelisty.

 W tym dniu będziemy obchodzili Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji o godz. 16.40 przez trzy minuty będą biły dzwony wszystkich kościołów Archidiecezji Poznańskiej

  -  w czwartek święto świętych młodzianków

- w przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny

3. Zbliża się koniec roku. W niedzielę 31 grudnia  zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się Nowy Rok.

4.  Bezpłatna poradnia prawna  w środę od godz. 18.00 do 20.00 w biurze parafialnym

5. W czwartek 28 grudnia, w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Szczegółowy plan jest wywieszony na drzwiach kościoła, w naszej gablocie parafialnej i umieszczony na naszej stronie internetowej. Dodatkowo z tyłu kościoła są wyłożone kartki z planem kolędy. Zachęcamy by wziąć je dla siebie, ale także dla sąsiadów i znajomych, szczególnie ludzi starszych i chorych. Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00  a w sobotę o godz. 15.00

 W kolędzie pomagać nam będzie dwóch naszych księży z Krakowa:

 Ks. Szymon Zaniewski będzie do 7 stycznia, a od 8 do 24 stycznie  Ks. Zbigniew Skóra.

W przypadku zdarzeń losowych  możliwe są zmiany w harmonogramie.

6. Z dniem rozpoczęcia kolędy okazja do spowiedzi św. będzie w dni powszednie tylko podczas Mszy św. porannych, a biuro parafialne będzie czynne  we wtorki i piątki tylko prze południem w godz. od 11.00 do 13.00.

7.   Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę  i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać !                   

                    

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.