Ogłoszenia Parafialne 24.12.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Adwentu

24.12.2023

 

1. Dziś  Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.  W tym roku zapraszamy na  tradycyjną Pasterkę  o północy. Natomiast Msze św. w  I Dzień Świąt Bożego Narodzenia będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00

2.   Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia przy figurce MB Fatimskiej

3.   Trwa  akcja „MIODEK”- można nabyć słoiczek miodu z prywatnej pasieki. Uzyskane ze sprzedaży  środki przeznaczone będą   dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Kiekrzu.

4. W czwartek 28 grudnia, w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Szczegółowy plan jest wywieszony na drzwiach kościoła, w naszej gablocie parafialnej i umieszczony na naszej stronie internetowej. Dodatkowo z tyłu kościoła są wyłożone kartki z planem kolędy. Zachęcamy by wziąć je dla siebie, ale także dla sąsiadów i znajomych, szczególnie ludzi starszych i chorych. Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00  a w sobotę o godz. 15.00

     W planie kolędy nie ma ulic: Człuchowskiej, Trzcianeckiej, Olsztyńskiej, Podgajskiej, Kołobrzeskiej, Chodzieskiej, Rogozińskiej, Czarnkowskiej, Piławskiej, Białogardzkiej, Białośliwskiej, Budzyńskiej, Wolińskiej. Mieszkańcy tych ulic, którzy chcą przyjąć Księdza z kolędą, będą mogli to uczynić w dodatkowym terminie  (koniec stycznia, początek lutego) po indywidualnym zgłoszeniu (osobiście w kancelarii, zakrystii, lub telefonicznie, mailem).

  Z tegorocznej kolędy jest wyłączony ks. Ryszard, ze względu na rehabilitację po operacji biodra.                                                                               Pomagać nam będzie dwóch naszych księży z Krakowa:

 Ks. Szymon Zaniewski, którego serdecznie witamy, będzie do 7 stycznia, a od 8 do 24 stycznie  Ks. Zbigniew Skóra.

W przypadku zdarzeń losowych  możliwe są zmiany w harmonogramie.

5. Z dniem rozpoczęcia kolędy okazja do spowiedzi św. będzie w dni powszednie tylko podczas Mszy św. porannych, a biuro parafialne będzie czynne  we wtorki i piątki tylko prze południem w godz. od 11.00 do 13.00.

6.   Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę  i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać !                   

                    

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

7.  W minionym tygodniu odeszli do Pana: ŚP. Marian Marciniak z ul. Słupskiej, Henryk Zgoła z ul. Lęborskiej, Anna Białek z ul. Łupowskiej i Jan Czachowski z ul. Dąbrowskiego. Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.