Ogłoszenia Parafialne 17.12.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Adwentu

17.12.2023

 

1.W przyszłą niedzielę IV Adwentu - Msze św. w naszym kościele tylko do południa. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00.

2. W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.  W tym roku zapraszamy na  tradycyjną Pasterkę  o północy. Natomiast Msze św. w                   I Dzień Świąt Bożego Narodzenia będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00

3   Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu się do Świąt poprzez spowiedź św.  Okazja do Spowiedzi św. codziennie do niedzieli przed Mszą św. a dodatkowy Wieczór Konfesjonałów będzie u nas w piątek od godz. 17.00 do 21.00.

4.   Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach sprawowanych dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie o godz. 6.30, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

5.   Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia po prawej stronie kościoła, a przy figurce MB Fatimskiej są  świece wigilijne Caritasu: mała w cenie 10 zł  duża 20

6.   Trwa  akcja „MIODEK” – przygotowana przez Akcję Katolicką. Można nabyć słoiczek miodu z prywatnej pasieki. Uzyskane ze sprzedaży  środki przeznaczone będą   dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Kiekrzu.

7. Przed Świętami odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, których regularnie odwiedzamy w I soboty. Prosimy by zgłosić w zakrystii lub biurze parafialnym także innych chorych , których moglibyśmy w tych dniach odwiedzić. Zadbajmy o to, by nasi bliscy chorzy czy starsi, na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia mieli możliwość przyjęcia do serca Chrystusa Eucharystycznego.

8. Biuro parafialne w piątek czynne będzie tylko prze południem

9.   Tradycyjnie po Świętach chcemy odwiedzić naszych parafian z wizytą duszpasterską zwaną kolędą, by wspólnie modlić się o błogosławieństwo Boże dla rodziny. Kartki z planem kolędy są wyłożone z tyłu kościoła – prosimy je zabrać ze sobą.  Plan jest także wywieszony w gablocie i na drzwiach kościoła. Jest też dostępny  na stronie internetowej naszej parafii.

     W planie kolędy nie ma ulic: Człuchowskiej, Trzcianeckiej, Olsztyńskiej, Podgajskiej, Kołobrzeskiej, Chodzieskiej, Rogozińskiej, Czarnkowskiej, Piławskiej, Białogardzkiej, Białośliwskiej, Budzyńskiej, Wolińskiej. Mieszkańcy tych ulic, którzy chcą przyjąć Księdza z kolędą, będą mogli to uczynić w dodatkowym terminie  (koniec stycznia, początek lutego) po indywidualnym zgłoszeniu (osobiście w kancelarii, zakrystii, lub telefonicznie, mailem).

  Z tegorocznej kolędy jest wyłączony ks. Ryszard, ze względu na rehabilitację po operacji biodra. Pomagać nam będzie dwóch naszych księży z Krakowa:

 Ks. Szymon Zaniewski : od Świąt do 7 stycznia, a od 8 do 24 stycznie Ks. Zbigniew Skóra.

W przypadku zdarzeń losowych  możliwe są zmiany w harmonogramie.

 

10.   Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:

 - Chór parafialny w poniedziałek o godz. 19.30

 - Ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00

10.   Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę  i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać !                   

                    

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

9  W minionym tygodniu odeszła do Pana: ŚP. Magdalena Myszkowska z ul. Kościerzyńskiej. Pomódlmy się o dar nieba dla niej. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.