Ogłoszenia Parafialne 03.12.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu

03.12.2023

 

1.   Rozpoczął się Adwent – czas przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa i czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

 

2.   Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach sprawowanych dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie o godz. 6.30, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

 

3.   Dziś na każdej mszy św. święcimy opłatki, którymi będziemy się dzielić w wigilijny wieczór. Opłatki są do nabycia z prawej strony kościoła. Tradycyjnie przy figurce Matki Bożej Fatimskiej są do nabycia świece wigilijne Caritasu: mała w cenie10 zł duża 20 zł.

 

4. W II Niedzielę Adwentu, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszki na ten cel

 

5. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy na Godzinę Łaski, czasu, w którym Maryja obiecała zesłać wiele łask dla duszy i ciała. Jest to także święto patronalne Braci Zewnętrznych Zgromadzenia Zmartwychwstańców. Polecamy ich modlitwom parafian. Taca w tym dniu przeznaczona jest na biedne kościoły w Polsce.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w int. powołań kapłańskich i zakonnych i na adorację do godz. 21.00

 

7. Bezpłatna poradnia prawna będzie w środę od godz. 18.00 do 20.00 w biurze parafialnym

 

8.   Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:

- Chór parafialny w poniedziałek o godz. 19.30

- Braci Zewnętrznych w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00

  - Wspólnotę młodzieżową „Invicta Caritas” we wtorek o godz. 19.30   - Ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00.  

- młodzież klas 7 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania:

     Grupa I, czyli klasa 7b -   w środę o 19.00 w auli

   Grupa II, czyli klasa 7a i uczniowie spoza naszej szkoły - w czwartek o 19.00 w auli

 

9   Tak jak w poprzednich latach, za tydzień w naszym kościele akcja „MIODEK” – można będzie nabyć słoiczek miodu z prywatnej pasieki. Uzyskane ze sprzedaży środki przeznaczone będą   dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Kiekrzu.

 

10. Także za tydzień zapraszamy na Kiermasz Świąteczny Smochowickiej Pomocy Sąsiedzkiej. Po Mszach Świętych w sobotę wieczorem i niedzielę można będzie kupić małe arcydzieła – pięknie dekorowane pierniki i piernikowe wyroby oraz ozdoby świąteczne przygotowane z wielkim sercem i poświęceniem przez naszych Seniorów. Cały dochód przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Smochowickiej Pomocy Sąsiedzkiej.  

 

11. Dziękujemy za wszystkie ofiary na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Taca w przyszłą niedzielę – drugą miesiąca przeznaczona na cele gospodarcze. Bóg Zapłać.

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.    

 

12   W minionym tygodniu odeszli do Pana: ŚP. Helena Litka z ul. Łupowskiej, Franciszek Hązła z ul. Lemierzyckiej, Lidia Szczęszek – Przybysz z ul. Lęborskiej, Krystian Ziemski z ul. Kościerzyńskiej i Henryk Wróblewski z ul. Geodetów. Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.