Ogłoszenia Parafialne 11.06.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

11.06.2022

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i samą uroczystość Bożego Ciała: dziękujemy wszystkim grupom, które przygotowały ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej, osobom niosącym sztandary, chorągwie i feretrony, panom niosącym baldachim, orkiestrze, policjantom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem naszej procesji i wszystkim innym, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do uświetnienia uroczystości. Bóg zapłać.

   Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcam do udziału w procesjach eucharystycznych, które będą u nas do piątku włącznie po Mszy św. o godz. 18.00.

2. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:

- w czwartek zakończenie tradycyjnej oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków

- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 Po każdej Mszy św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy litanie i akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za pobożne i publiczne odmówienie tego aktu można dostąpić odpustu zupełnego. W tym dniu modlimy się także w sposób szczególny o uświęcenie kapłanów.

   Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę Niepokalanego Serca NMP

3. We wtorek 13 czerwca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Różaniec Fatimski połączony z racji Oktawy Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

4 Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 11.00

5. Ogłoszenie Rady Osiedla:

Rada Osiedla zaprasza 18 czerwca na turniej tenisowy, który odbędzie się na kortach przy obiekcie sportowym przy ul. Braniewskiej 23. Turniej dla dzieci od godz. 10.00 dla dorosłych od 14.00. Szczegóły na stronie internetowej Rady . Zapisy do 16 czerwca

Trwa konkurs „Zielony Poznań” w kategorii ogród przydomowy. Zgłoszenia przyjmowane będą 14 czerwca od 18.00 – 19.00

6. Dziś zbiórka do puszki na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.

7. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea zaprasza osoby pełnoletnie na kurs Nowe Życie, który organizowany jest w dniach 16 do 18 czerwca w Parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Wildzie przy ulicy Dąbrówki 4. Są to trzydniowe rekolekcje bez noclegu, które umożliwią uczestnikom doświadczenie Bożej Miłości oraz zorientują na to co jest w życiu najważniejsze. Szczegóły kursu na plakacie w gablocie przed naszym kościołem, na ulotkach rozłożonych na stole przy wyjściu z kościoła a także w mediach społecznościowych i stronie internetowej Galilea gdzie można także posłuchać świadectw uczestników kursu Nowe Życie.

8. ODCZYTAĆ SŁOWO ARCYBISKUPA

9. Odpowiadając na apel ks. Arcybiskupa organizujemy w naszej parafii akcję “Pieluszka dla Maluszka”. Przez cały tydzień zbierać będziemy pieluchy oraz pieluchomajtki. Zostawiać je można w przedsionku kościoła w wystawionym w tym celu koszu. W miarę możliwości prosimy unikać pieluch w rozmiarze 3, nie zbieramy zabawek, misiów pluszowych, artykułów spożywczych i plastycznych. Pieluchy zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Kiekrzu, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu prowadzonego przez Siostry Serafitki oraz potrzebujących rodzin z naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w akcję!

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary na tacę gospodarczą i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać.

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.