Ogłoszenia Parafialne 30.04.2023

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

30.04.2023

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna to Światowy Dzień Modlitw o Powołania i jednocześnie początek Kwartalnych Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele

2. W poniedziałek rozpoczyna się maj – miesiąc zawierzenia Matce Boże. Nabożeństwa Majowe będą sprawowane każdego dnia po Mszy św.  wieczornej. Na apele maryjne zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 20.30. W najbliższy wtorek na apelu modlić się będziemy w sposób szczególny w intencji maturzystów prosząc dla nich o światło Ducha Św. na czas egzaminów. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę 3 maja będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00

4. Spotkania w tym tygodniu:

- Bracia Zewnętrzni – w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00

- Wspólnota” Invicta Caritas” w czwartek o godz. 19

5. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę:

Grupa A - godz. 9:00

Grupa B - godz. 11:30

6. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania w sobotę:

Grupa A - godz. 14:30 w auli

Grupa B - godz. 15:30 w auli

5. W tym tygodniu przypadają  Dni Eucharystyczne:

-   w I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w int. powołań kapłańskich i zakonnych i na adorację do godz. 21.00

- w I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo piątkowe. Okazja do spowiedzi św. w tym dniu od godz. 17.00

- w I sobotę o godz. 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. wynagradzająca, a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

6.   Z posługą sakramentalną do zgłoszonych chorych udamy się w sobotę po godz. 9.00. Ks. Ryszard odwiedzi swoich chorych w poniedziałek 7 maja

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek 11.0013.00

8.   W przyszłą niedzielę Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr. 57 będą zbierać przed kościołem ofiary na pomoc dla naszego parafianina Bolesława Celki. Chłopiec cierpi na nieuleczalną i wyniszczającą chorobę- Dystrofię mięśniową . Mimo wysiłków rodziców i specjalistów, choroba postępuje, a Bolek jest coraz słabszy i od dłuższego czasu przykuty do łóżka. Komfort jego życia może podnieść specjalistyczny sprzęt- wózek elektryczny dostosowany do kształtu kręgosłupa i ciała oraz asystor kaszlu. Koszt takich sprzętów jest przytłaczający i niemożliwy do udźwignięcia przez rodzinę Bolka. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc i wsparcie.

9.  Dziękujemy za wszystkie ofiary na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać.

Dziękujemy także bardzo serdecznie wszystkim tym, którzy złożyli ofiary na daninę diecezjalną.