Ogłoszenia Parafialne 19.03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2023

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Krzysztof Janik CR ,proboszcz naszej parafii w Złocieńcu. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych, oraz od poniedziałku do środy o godz. 8.00, 18.00 i 20.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. i dodatkowo we wtorek od godz. 17.00. Zaplanujmy sobie czas, aby mieć możliwość uczestniczenia w tym świętym czasie przygotowującym nas do Świąt Wielkanocnych.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa - w piątek : dla dzieci o godz. 17.00 dla dorosłych godz.    18.30 .

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 17.00

 3. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa – ze względu na Wielki Post przeniesiona z niedzieli

- w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się uroczyste Przyrzeczenie Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje adopcji są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Osoby, które podejmą się tego dzieła prosimy, aby na Mszę św. w sobotę zabrały ze sobą świece i wypełnione deklaracje. Gorąco zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Tego dnia będzie zbiórka do puszki na Fundusz Obrony Życia.

4. Paschaliki Caritasu na stół wielkanocny w cenie 12 zł są do nabycia przy figurze MB Fatimskiej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Caritas Archidiecezjalną

5. Rada Konferencji Episkopatów Europy, kolejny już raz, wystąpiła z ogólnoeuropejską inicjatywą modlitewną „Łańcuch eucharystyczny”. Przez 39 kolejnych dni, poszczególne episkopaty będą podejmowały różnorodne inicjatywy modlitewne, upraszając dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy.

         Kościół w Polsce włączy się w to wydarzenie, dnia 20 marca 2023 roku. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki odprawi w intencji pokoju na Ukrainie Eucharystię w Katedrze Poznańskiej o godzinie 18.00.

6. Rada Osiedla, zaprasza 22 marca o godz. 17.00 na spotkanie w sprawie składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu K A W K A -BIS . W ramach tego programu można uzyskać dofinansowanie na zmianę ogrzewania paliwem stałym na gazowe, pompę ciepła, elektryczne a także na panele fotowoltaiczne

   W ramach projektu „NASZ SPORTOWY FYRTEL” na naszym Osiedlu odbywają się bezpłatne zajęcia: zdrowy kręgosłup, gimnastyka dla dzieci , zajęcia rekreacyjno - sportowe, zumba, kształtowanie sylwetki . Zgłoszenia i informacje przez stronę „Nasz sportowy fyrtel”

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać.              

   Tradycyjnie w Wielkim Poście prosimy o pomoc w zapłaceniu Daniny Diecezjalnej. Koperty na Daninę są wyłożone z tyłu świątyni na stoliku. Można również złożyć ofiarę przelewem, zaznaczając, że jest to Danina Diecezjalna                        

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.