Ogłoszenia Parafialne 12.03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12.03.2023

1. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej Potrwają one do środy włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Wąsikiewicz CR pracujący w naszej parafii w Złocieńcu. Plan spotkań uczniowie otrzymali od swoich wychowawców. Jest on także na naszej stronie internetowej w specjalnej zakładce i na tablicy ogłoszeń.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa - w piątek : dla dzieci o godz. 17.00

dla dorosłych godz.    18.30 .

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 17.00

 3. W poniedziałek przypada 10 r. wyboru papieża Franciszka. W tym dniu szczególnie otoczmy modlitwą naszego Ojca Świętego. 

4. Paschaliki Caritasu na stół wielkanocny w cenie 12 zł są do nabycia przy figurze MB Fatimskiej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Caritas Archidiecezjalną

5. Od przyszłej niedzielę w naszej Parafii będziemy przeżywali Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Krzysztof Janik CR ,proboszcz naszej parafii w Złocieńcu. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych, oraz od poniedziałku do środy o godz. 8.00, 18.00  i 20.00.

6. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:

- Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek po Mszy św. wieczornej

- Akcję Katolicką we wtorek po Mszy św. wieczorne

- wspólnotę młodzieżową "Invicta Caritas" w czwartek o godz. 19:00

 - wspólnotę „ Barka” w czwartek po Mszy św. wieczornej

 - ministrantów w sobotę na zbiórkę na godz. 11:00 

6. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – 25 marca, w naszej parafii odbędzie się przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitwa odmawiana przez okres 9 miesięcy – tzn. przez czas wzrostu poczętego dziecka w łonie matki. Dotyczy jednego dziecka, które nie jest znane osobie modlącej się; nie są też znani rodzice dziecka. Duchowa adopcja może być podejmowana wielokrotnie, kolejno, po wypełnieniu poprzedniego zobowiązania przez każdego chrześcijanina: osobę dorosłą, młodzież i również dziecko, ale pod opieką rodziców lub opiekunów.

Polega ona na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca i krótkiej modlitwy w intencji dziecka poczętego. Można również dołączyć do tego dobrowolne dodatkowe postanowienie. Deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

9. Dziękujemy także za wszystkie ofiary złożone na tacę gospodarczą i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać.              

   Tradycyjnie w Wielkim Poście prosimy o pomoc w zapłaceniu Daniny Diecezjalnej. Koperty na Daninę są wyłożone z tyłu świątyni na stoliku. Można również złożyć ofiarę przelewem, zaznaczając, że jest to Danina Diecezjalna

  Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

10. W minionym tygodniu odeszła do Pana ŚP. Mirosława Nadolna z ul. Międzyzdrojskiej. Pomódlmy się o dar nieba dla niej. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.