EKSTRYMALNA DROGA KRZYŻOWA 24/25 marca 2023.

DEA EDK

Ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest przeniesienie nabożeństwa drogi krzyżowej poza budynek kościoła, przekształcenie jej w pieszą, nocną wędrówkę oraz głębokie przeżycie i doświadczenie własnej słabości. Ideą przyświecającą EDK jest schemat „wyzwanie, droga, zmaganie, spotkanie”

Ekstremalna Droga Krzyżowa nie jest zorganizowaną pielgrzymką, lecz indywidualną praktyką religijną. Sztab EDK dostarczają jedynie rozważań na stacje drogi krzyżowej i propozycję tras, ale samo ich pokonanie i decyzja o ostatecznym kształcie trasy należy do uczestników. Uczestnicy pokonują trasy w grupach nie większych niż 10 osób.

Zgodnie z zaleceniami pomysłodawców, trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej powinna:

wymagać od uczestnika co najmniej 4-6 godzin marszu,
być pokonywana w nocy,
być pokonywana w milczeniu.
WYOBRAŹ SOBIE, ŻE IDZIESZ PIERWSZY RAZ

Będzie daleko- więcej i dalej niż zwykle. Potrzeba jest wyjścia ze znanego sobie świata
Będzie bolało- Może, choć nie musi. Przeważnie jednak boli. To dobry moment, aby zacząć się modlić
Będzie pogoda- jakaś na pewno. Dlatego, trzeba wziąć ze sobą więcej ubrań.
Samotnie- można iść w małej grupie, ale zawsze w skupieniu. W ciszy. EDK to modlitwa indywidualna.
Jedzenie i picie- należy zabrać ze sobą.
Bezpieczeństwo- każdy wyrusza na własną odpowiedzialność. Warto iść z kimś. W dzień EDK udostępnimy numery telefonu do samochodów technicznych, które pomogą gdy nadjedzie taka potrzeba.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO EDK

Zabierz ze sobą : latarkę najlepiej tzw. Czołówkę ubierz się na tzw, czołówkę, . Weź wygodne buty. Jedzenie i picie. Weź ze sobą naładowany telefon komórkowy. Jako, że pójdziemy w nocy proszę aby każdy zaopatrzony był w elementy odblaskowe. Miej przy sobie kartkę z informacją na co chorujesz i jakie leki przyjmujesz. Weź również leki, które przyjmujesz.
Każdy uczestnik przynosi swój własny krzyż, który będzie niósł przez całą drogę.
Pamiętaj, że idąc na EDK idziesz na własną odpowiedzialność.
Dzieci poniżej 18 roku życia mogą uczestniczyć pod opieką opiekuna.
Każdy chcący udać się na EDK powinien pobrać kartę zgłoszeń i odnieść ja do parafii na woli albo na Smochowicach do 19 marca 2023. Przy zgłoszeniach będziemy zbierać dobrowolną ofiarę na przygotowanie poczęstunku po EDK. Ofiary też posłużą na opłacenie rzeczy organizacyjnych.
Każdy otrzyma przy wyjściu rozważania Drogi Krzyżowej, mapę z trasą oraz numery kontaktowe do samochodów technicznych.

TRASA I PLAN

Trasa EDK- trasa rozpocznie się w parafii pw. Imienia Maryi na poznańskich Smochowicach i prowadzi do Parafii Cyryla i Metodego znajdującego się na Poznańskiej Woli.
Przygotowaliśmy dwie trasy dłuższa 14 km, krótsza 9 km.
Trasę wybiera się indywidualnie. Sam decydujesz jaką trasą będziesz podążał.
EDK rozpoczyna się w nocy z 24 na 25 marca 2023.
Gromadzimy się o 23.55 w kościele im. Parafii Maryi.
W planie na początku powitanie, sprawy organizacyjne oraz nabożeństwo pokutne, po którym udamy się na EDK. Wychodzimy w grupach od 3 do 5 osób w ciszy.
Na mapie zaznaczone będą miejsca z krzyżami, gdzie rozważamy poszczególne stacje drogi krzyżowej.

Przychodząc do celu przy parafii na Woli będzie otwarta salka, gdzie będzie można coś zjeść, wypić oraz skorzystać z toalety.
EDK kończy się wspólną Eucharystią o godz. 7.15

W ramach pytań prosimy kierować się do duszpasterzy w swoich parafiach.

Do zobaczenia

Ks. Maciej Kweiser