Ogłoszenia Parafialne 22.01.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła

22.01.2023

 

1. W liturgii Kościoła:

   - Dziś Niedziela Słowa Bożego

   - W środę święto Nawrócenia Św. Pawła

2. Dziś zbiórka do puszki na Radio Emaus

3. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego dotyczącego dekanalnych pielgrzymek do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach, nasz dekanat Jeżycki ma wyznaczoną datę pielgrzymki na 04 lutego. Chcemy zorganizować w tym dniu taką pielgrzymkę z naszej parafii. Wyjazd rano o 7.30 a powrót późnym popołudniem. Program pielgrzymki zawiera min. modlitwę różańcową, Eucharystię, rozmyślanie maryjne, konferencję. To informacja istotna dla praktykujących pierwsze soboty. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w biurze parafialnym do środy.

4. Rada Seniorów Osiedla Krzyżowniki- Smochowice informuje o możliwości wyjazdu nad morze do Sarbinowa w dniach od 25 do 30 maja 2023 r. Chętni mogą zapisywać się w siedzibie Rady Osiedla w czwartki w godz. 10.00 – 11.00

5.   Spotkania w tym tygodniu:

 - Pragniemy odbudować parafialne grono Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych chłopców, w wieku od trzeciej klasy szkoły podstawowej wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami, na spotkanie organizacyjne w sobotę o godzinie 10:30.

 Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania: 

Klasy ósme :

- Grupa A - w poniedziałek godz. 19

- Grupa B - we wtorek godz. 19 

 - Klasy siódme : środę o godz. 19 w auli.

6. Dnia 25 stycznia kończymy zaplanowaną kolędę w naszej parafii. Parafianie, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie oraz wszyscy pozostali nie ujęci w planie kolędy, mogą zapisać się na dodatkową kolędę, w taki sam sposób jak w ubiegłym roku tzn. wypełniając formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia można składać do środy ,wypełniając kartę zgłoszeniową – są one wyłożone z tyłu kościoła, lub poprzez stronę internetową naszej parafii gdzie jest specjalna zakładka.

7. W tym tygodniu z kolędą odwiedzimy mieszkańców następujących ulic:

Poniedziałek : Kołobrzeska, Czarnkowska, Piławska

Wtorek : Olsztyńska, Wolińska, Białogardzka, Budzyńska, Podgajska, Rogozińska

Środa : Białośliwska, Dąbrowskiego

Czwartek : Fromborska, Elbląska

8. Jesienią ubiegłego roku staraniem właścicieli posesji przy ul. Santockiej została odrestaurowana figura Pana Jezusa. Poświęcenie figury odbyło się w niedzielę 6 listopada. Tak jak już wcześniej zapowiadaliśmy parafia chce partycypować w kosztach tego przedsięwzięcia. Dlatego w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszki na ten cel. Polecamy to waszej ofiarności.

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać !              

                    

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

 

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana: ŚP Jerzy Garniewicz z ul. Lęborskiej, Teresa Perczyńska z ul. Lubiatowskiej, Maria Jankowiak z ul. Człuchowskiej, Leon Nowicki z ul. Myśliborskiej Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.