Ogłoszenia Parafialne 18.12.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

IV NIEDZIELA ADWENTU

18.12.20212r

 

1. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. W tym roku zapraszamy na tradycyjną na Pasterkę o północy. Natomiast Msze św. w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00

2 Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu się do Świąt poprzez spowiedzi św. Okazja do Spowiedzi św. codziennie do soboty przed Mszą św. a dodatkowy Wieczór Konfesjonałów będzie u nas w czwartek od godz. 16.30 do 21.00.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach sprawowanych dla młodzieży i dorosłych do soboty włącznie o godz. 6.30, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

4. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia przy figurce MB Fatimskiej, także świece wigilijne Caritasu.

5. W dniu dzisiejszym Wspólnota „Smochowicka Pomoc Sąsiedzka” prowadzi zbiórkę żywności trwałej na święta dla potrzebujących w godzinach od 10.30 do 13.00 i od 17.00 do 18.00. A żywności Trwałej i gotowych dań w czwartek 22 grudnia w godzinach od 17.00 do 19.00

6. W piątek kancelaria parafialna nieczynna

7. Przed Świętami odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, których regularnie odwiedzamy w I soboty. Ks. Ryszard we środę, a ks. Andrzej i Ks. Kamil w czwartek. Prosimy by zgłosić w zakrystii lub biurze parafialnym także innych, których moglibyśmy w tych dniach odwiedzić. Zadbajmy o to, by nasi bliscy chorzy czy starsi, na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia mieli możliwość przyjęcia do serca Chrystusa Eucharystycznego.

8. Tradycyjnie po Świętach chcemy odwiedzić naszych parafian z wizytą duszpasterską zwaną kolędą, by wspólnie modlić się o błogosławieństwo Boże dla rodziny. W najbliższych dniach przygotujemy kartki z planem kolędy i wyłożymy je z tyłu kościoła do zabrania. Plan będzie także na stronie internetowej naszej parafii. Ze względu na braki kadrowe kolędą obejmiemy jedną część parafii, a drugą w przyszłym roku.

9. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00

10.  Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać !                  

                    

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

 

11. W minionym tygodniu odeszła do Pana: ŚP. Halina Nadolna z ul. Słupskiej Pomódlmy się o dar nieba dla niej. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.