Ogłoszenia Parafialne 16.10.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.10.2022

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej. Dzieci zapraszamy na Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

2. Obchodzimy dziś – XXII Dzień Papieski pod hasłem Blask prawdy. W tym dniu tradycyjnie zbieramy ofiary do puszki na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia

3 W kalendarzu bieżącego tygodnia:

- we wtorek święto św. Łukasza – patrona służby zdrowia

- przyszła niedziela to Światowa Niedziela Misyjna. Rozpoczyna ona tydzień misyjny w Kościele. Taca w tym dniu przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne

4. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:

- wspólnotę „Eliasz” – we wtorek godz. 17.00

5. Z tyłu świątyni wyłożone są kartki na wypominki : miesięczne, które będziemy wyczytywali w dni powszednie od 3 do 26 listopada i na Msze za zmarłych - 2 listopada. Proszę je zabrać do domu, czytelnie wypisać zaznaczając godzinę Mszy św. i wpisując datę modlitwy. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Prosimy nie wrzucać wypominek do skarbony z tyłu kościoła!!!

6. We wtorek 25 października ks. Andrzej Napiecek będzie obchodził swoje 70 urodziny. Zapraszamy zatem wszystkich parafian na Mszę św. w int. ks. Andrzeja, w przyszłą niedzielę o godz. 12.15, a dostojnego jubilata polecamy modlitwom parafian.

7.    Wolontariusze Smochowickiej Pomocy Sąsiedzkiej zwracają się z prośbą o pomoc dla potrzebujących rodzin z naszej parafii: "Mamy pełną świadomość trudnych czasów, ale tym bardziej, właśnie te rodziny, wymagają naszego wsparcia i troski. Szczególnie rodziny, w których są dzieci. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować kolejną zbiórkę najbardziej potrzebnych produktów. Będzie można je przynosić do auli pod Kościołem - w najbliższą środę i czwartek (19 i 20 października) w godzinach od 17:30 do 19:00.  Wystawimy również skarbonkę gdyby komuś było łatwiej wesprzeć nas finansowo. Dzisiaj, po Mszy świętej, przy wyjściu z Kościoła, będziemy razem z seniorami rozdawali kartki z listą najważniejszych artykułów. Jak zwykle liczymy na Państwa otwartość i wielkie serce.” 

8.  W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, w poniedziałek 31 października o godz. 17:00, organizujemy dla dzieci krótki korowód i Bal Wszystkich Świętych. Już dziś zapraszamy na to wydarzenie - więcej informacji podamy w przyszłym tygodniu.

9. W ubiegłą niedzielę ks. Maciej zebrał na potrzeby misji w Tanzanii prawie 19 tys. zł. W imieniu księdza misjonarza i naszym dziękujemy za tak hojne wsparcie tego dzieła. Dziękujemy także bardzo serdecznie za wszystkie ofiary na tacę gospodarczą i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać.

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.    

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana: ŚP. Teresa Bartkowiak z ul. Dziwnowskiej, Roman Kukucki z ul. Dąbrowskiego i Mieczysława Michalak z ul. Świeckiej. Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.