Ogłoszenia Parafialne 18.09.2022

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Ryszarda Pacholca, który decyzją ks. Prowincjała i Jego Rady, został skierowany do posługi duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej. Ks. Ryszard w latach 1984-1989, pełnił posługę wikariusza w naszej parafii. Ostatnie dwanaście lat spędził w Kościerzynie, gdzie pełnił funkcję przełożonego i proboszcza w Parafii Zmartwychwstania Pańskiego.
Otoczmy ks. Ryszarda modlitwą i życzliwością.

2. W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Czcigodnego solenizanta polecamy modlitwom parafian.

3. W kalendarzu liturgicznym:
- w środę 21 września Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
- w piątek 23 września św. o. Pio z Pietrelciny

4. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:

- Koło Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej

- Wspólnotę „Eliasz” – we wtorek godz. 17:00

- Rodziców dzieci pierwszokomunijnych – we wtorek o godz 19:00

- Młodzież klas ósmych, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania - w środę o godz. 19:00

- Ministrantów – w sobotę o godz. 11.00

5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu : we wtorek i w piątek od 11.00 - 13.00 i 16.00 – 18.00

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać.

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

7. Dziś odbywa się zbiórka do puszki na szkoły katolickie.

8. W ostatnich latach doszło do wielu profanacji, dewastacji, aktów wandalizmu i zniszczeń kapliczek, figur, krzyży, a także zakłóceń Mszy św. Ze względu na niejasne przepisy, zdecydowana większość sprawców tych działań pozostaje bezkarna. Dlatego Komitet Inicjatywy Ustawodawczej ”W obronie chrześcijan” zaproponował zmianę treści przepisów karnych, aby dawały one realną ochronę prawną osobom wierzącym oraz obiektom kultu religijnego i aktualnie zbiera podpisy pod projektem ustawy. W naszym kościele po Mszy św. będzie taka możliwość poparcia tego projektu.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana: ŚP. Teresa Smolińska z ul. Leśnowolskiej.

Pomódlmy się o dar nieba dla niej. Wieczny odpoczynek…

 

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.