Ogłoszenia Parafialne 07.08.2022

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

07.08.2022

1. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:

- we wtorek święto św. Teresy Benedykty od krzyża, patronki Europy

- w środę św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

2. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy też o odpowiednim strój gdy wchodzimy do świątyni.

3. Biuro parafialne w tym tygodniu ze względu na remont plebanii będzie nieczynne !

Pilne sprawy będzie można załatwić w dzień powszedni po Mszach św.

4.  W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec fatimski zakończony procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej fatimskiej. Na procesję przynieśmy ze sobą świece.

5  Ogłoszenie Rady Osiedla:

Rada Osiedla zaprasza na seanse kina plenerowego w niedzielę 7 sierpnia, piątek 12 sierpnia i niedzielę14 sierpnia o godz.21.00 które odbędą się na obiekcie sportowym przy ul .Braniewskiej – wstęp wolny .   W poniedziałek i piątek zapraszamy ma warsztaty kreatywne o godz. 18.00 do Centrum Kultury SCHRON przy ul. Słupskiej 62

6. Obecni właściciele posesji przy ulicy Santockiej, na której stoi figura Serca Pana Jezusa, przy której każdego roku w Uroczystość Bożego Ciała robiony jest też jeden z ołtarzy, chcą, by tę figurę parafia przeniosła w inne miejsce. Figura stoi w tym miejscu od 1937 r. Prosimy osoby, które mają wiedzę na temat tej figury: np. kto ją ufundował, kto wykonał ogrodzenie, kto się nią opiekował, dbał o wystrój miejsca itp. o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.

7.  Dziękujemy za wszystkie ofiary na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Taca w przyszłą niedzielę – drugą miesiąca przeznaczona na cele gospodarcze. Bóg Zapłać.

8. W minionym tygodniu odszedł do Pana: ŚP. Roman Jankowiak z ul. Lubiatowskiej. Pomódlmy się o dar nieba dla niego. Wieczny odpoczynek…