Ogłoszenia Parafialne 17.07 2022

17.07.2022

1. W liturgii bieżącego tygodnia – w piątek święto św. Magdaleny

W sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

2. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej. Pamiętajmy też o odpowiednim stroju gdy wchodzimy do świątyni.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy kierowców na poświęcenie samochodów, z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Na każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji kierowców, prosząc dla nich o roztropną i bezpieczną jazdę samochodem. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów.

4. Przypominamy , że w lipcu i sierpniu Msze św. w dni powszednie są o godz. 8.00 i 19.00 a w niedzielę : o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 19.00 . Spowiedź św. codziennie 20 minut przed Mszą św.

5. Biuro parafialne w tym tygodniu ze względu na remont plebanii będzie nieczynne !

Pilne sprawy będzie można załatwić w dzień powszedni po Mszach św.

6.  Ogłoszenie Rady Osiedla:

Centrum Kultury SCHRON przy ul. Słupskiej 62 zaprasza  w poniedziałek 18 lipca o godz.17.00 na spektakl dla dzieci  MORSKIE OPOWIEŚCI – Teatr Łata, a o       18.30 na warsztaty kreatywne .

W czwartek 21 lipca o godz.18.00 Podróże dookoła świata – interaktywny spektakl Teatru Łata

Zapraszamy także na seanse kina plenerowego w czwartek i piątek o godz. 21.30 na obiekcie sportowym przy il. Braniewskiej – wstęp wolny

7.   W piątek 22 lipca o godz. 17.30 w naszym kościele odprawi Mszę św. Prymicyjną wyświęcony w tym roku w Australii ks. Aleksander Stirrat. Neoprezbiter jest synem naszej byłej parafianki pani Renaty zd. Bogaczyk. Ks. Aleksander został ochrzczony w naszym kościele, a teraz chce podziękować Bogu za swoje polskie pochodzenie. Na tę Mszę św. serdecznie zapraszamy.

5.  Dziękujemy za wszystkie ofiary na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać.

6. W minionym tygodniu odeszła do Pana: ŚP. Bożena Silska z ul. Malborskiej. Pomódlmy się o dar nieba dla niej. Wieczny odpoczynek…