Ogłoszenia Parafialne 19.06.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.06.2022

 

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i samą uroczystość Bożego Ciała: dziękujemy wszystkim grupom, które przygotowały ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej, osobom niosącym sztandary, chorągwie i feretrony, panom niosącym baldachim, orkiestrze, policjantom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem naszej procesji i wszystkim innym, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do uświetnienia uroczystości. Bóg zapłać.

   Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcam do udziału w procesjach eucharystycznych, które będą u nas do piątku włącznie po Mszy św. o godz. 18.00.

2. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:

- w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jan Chrzciciela, przeniesiona z piątku ze względu na uroczystość Serca Pana Jezusa.

- w czwartek także zakończenie tradycyjnej oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków

- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 Po każdej Mszy św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy litanie i akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za pobożne i publiczne odmówienie tego aktu można dostąpić odpustu zupełnego. W tym dniu modlimy się także w sposób szczególny o uświęcenie kapłanów.

   Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę Niepokalanego Serca NMP

3. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii o. Pawła Kaczmarka z zakonu Paulinów ( brata naszego ks. Jana Kaczmarka ) który będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał do puszki ofiary na misje. O Paweł pracuje wśród Zulusów w RPA.

4. Swoją posługę w naszej parafii kończy ks. Tomasz Sułkowski. Decyzją władz zakonnych zostaje on skierowany do pracy w Bytomiu. Choć pozostaje u nas do 21 sierpnia, ale już w przyszłą niedzielę , ze względu na czas wakacyjno – urlopowy, będzie miało miejsce oficjalne pożegnanie ks. Tomasza na Mszy św. o godz. 12.15. Serdecznie zapraszamy.

5.  Dziękujemy za wszystkie ofiary na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni i za ofiary na Daninę Diecezjalną. Bóg zapłać.

 

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.