Ogłoszenia Parafialne 05.06.2022

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres Wielkanocy a zaczyna okres zwykły

2. W kalendarzu liturgicznym tygodnia:

- w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy

3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej.

4. W czwartek 9 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu Bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. Bp. Grzegorz Balcerek

5. Kandydatów do bierzmowania kl. 8 zapraszamy na próbę w poniedziałek 6 czerwca o godz. 19 w kościele. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania w środę 8 czerwca o godz. 19.00

6. Zbiórka dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz.11.00

7. Wspólnotę ikonopisarzy „Eliasz” zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 17.00

8. Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała, która będzie 16 czerwca. W tym roku procesja przejdzie następującymi ulicami: Karlińską – Santocką – Myśliborską – Maszewską – Sianowską – Santocką – Karlińską. Już dziś prosimy o przygotowanie ołtarzy:

1. przy ul. Santockiej – Akcja Katolicka i Koło Przyjaciół Radia Maryja

2. przy ul. Myśliborskiej – Wspólnota św. Józef i Duszpasterstwo Akademickie

3. przy ul. Sianowskiej – Bracia Zewnętrzni

4. przy dzwonnicy – duszpasterstwo 40 plus

9.   Dziewczynki pierwszokomunijne , ale też i te młodsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próby sypania kwiatków będą w poniedziałek 13 czerwca i we wtorek 14 czerwca o godz. 17.00.

10.  Dziękujemy za wszystkie ofiary na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni i za ofiary na Daninę Diecezjalną. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca - taca gospodarcza .