Ogłoszenia Parafialne 06.03 .2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

06.02.2022

 

1. Jak co roku w Wielkim Poście nasza świątynia jest jednym  z Kościołów Stacyjnych Miasta Poznania. Będziemy Kościołem Stacyjnym w najbliższą środę             9 marca. Intencja tego dnia jest następująca: O dar przemiany życia dla trwających w nałogach. Naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.00 nabożeństwem Różańcowym. O godz. 18.00 będzie Msza św. a po niej Droga Krzyżowa. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu modlitewnym.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa - w piątek : dla dzieci o godz. 17.00 dla dorosłych godz. 18.30 .

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 17.00

 3. Spotkania: Dla kandydatów do bierzmowania klasy 8 c, d w poniedziałek  7 marca o godz. 19.00 w auli pod kościołem. 

Dla Rodziców dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii Św.   8 marca – wtorek katecheza o godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w kościele 

Zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę 12 marca o godz. 11.00 

Wspólnota Przyjaciół „Radia Maryja” w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

 Duszpasterstwo „40 plus” w piątek po drodze krzyżowej 

4. W Święto Zwiastowania Pańskiego – 25 marca w naszej parafii odbędzie się przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitwa odmawiana przez okres 9 miesięcy – tzn. przez czas wzrostu poczętego dziecka w łonie matki. Dotyczy jednego dziecka, które nie jest znane osobie modlącej się; nie są też znani rodzice dziecka. Duchowa adopcja może być podejmowana wielokrotnie, kolejno, po wypełnieniu poprzedniego zobowiązania przez każdego chrześcijanina: osobę dorosłą, młodzież i również dziecko, ale pod opieką rodziców lub opiekunów.

Polega ona na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca i krótkiej modlitwy w intencji dziecka poczętego. Można również dołączyć do tego dobrowolne dodatkowe postanowienie. Deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. 

4. W przedsionku kościoła można nabyć książki religijne. Polecamy szczególnie najnowszą książkę „ Ostateczna bitwa o rodzinę” mającą pomóc w uzdrowieniu rodzin. Autorami książki są znani i cenieni specjaliści: maryjny rekolekcjonista, były egzorcysta – ks. Piotr Glas i nasz archidiecezjalny doradca rodzinny – dr. Jacek Pulikowski. 

5.  Dziękujemy za wszystkie ofiary i dary hojnie złożone na pomoc dla uchodźców z Ukrainy a także za te składane na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Taca w przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, przeznaczona jest na cele gospodarcze. Bóg Zapłać.

   Tradycyjnie już w Wielkim Poście prosimy o pomoc w zapłaceniu Daniny Diecezjalnej. Koperty na Daninę są wyłożone z tyłu świątyni na stoliku. Można również złożyć ofiarę przelewem, zaznaczając, że jest to Danina Diecezjalna

        

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

6.   W minionym tygodniu odeszła do Pana ŚP Krystyna Porawska z ul. Czaplineckiej. Pomódlmy się o dar nieba dla niej. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.