Ogłoszenia Parafialne 06.02.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA

06.02.2022

 

1. W piątek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W tym dniu w naszym kościele dodatkowa Msza św. dla chorych, połączona z udzieleniem sakramentu chorych oraz adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 12.15. Serdecznie zapraszamy.

 

2. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy: 

- Rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św. na nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych                                         i poświęceniem świec: 

  7 lutego (poniedziałek) o godz. 17.00 - klasy III A i B 

8 lutego (wtotek) o godz. 17.00 - klasy III C i spoza SP 57

 - Duszpasterstwo „czterdzieści plus” w piątek o godz. 19.00

 

3.  Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać.

W przyszłą niedziele jako drugą miesiąca będziemy zbierali składkę gospodarczą                                    

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

 

10 .   W minionym tygodniu odeszli do Pana ŚP Lutosława Skrzypczak z ul. Czarnkowskiej i Benedykt Grochowy z ul. Trzebiatowskiej Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.