OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19-12-2021

IV NIEDZIELA ADWENTU  

1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. W tym roku, by zachować zasady przepisów dotyczących pandemii zapraszamy na dwie Pasterki. O godz. 22.00 i o północy. Natomiast Msze św. w I Dzień Świąt będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00

2. Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia  przypada w niedzielę,  a pierwsza niedziela w oktawie Bożego Narodzenia to Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu będziemy modlili się o świętość naszych rodzin.

3.   Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu się do Świąt poprzez spowiedzi św. Okazja do Spowiedzi św. codziennie do piątku przed Mszą św. a dodatkowy Wieczór Konfesjonałów będzie u nas we wtorek od godz. 16.30 do 21.00.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach sprawowanych dla młodzieży i dorosłych do piątku włącznie o godz. 6.30, a dla dzieci od poniedziałku do środy o godz. 17.00.

5.   Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia  przy figurce MB Fatimskiej, także  świece wigilijne Caritasu.

6.  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju. Od tej chwili światełko będzie wystawione w przedsionku kościoła, by od niego odpalić swój lampion i światło zanieść do domu.

7.  W przedsionku kościoła jest możliwość nabycia najnowszych książek religijnych na prezent.

8.  W dniu dzisiejszym Wspólnota „Smochowicka Pomoc Sąsiedzka” prowadzi zbiórkę żywności suchej na święta dla potrzebujących w godzinach od 9.00 do 12.15 i od 17.00 do 18.00. A żywności suchej i gotowych dań w środę 22 grudnia w godzinach od 17.00 do 19.00

9.  W piątek kancelaria parafialna nieczynna

10.  Tradycyjnie po Świętach odwiedzaliśmy naszych parafian z wizytą duszpasterską zwaną kolędą, by wspólnie modlić się o błogosławieństwo Boże dla rodziny. W związku z sytuacją wywołaną przez pandemie proponujemy by ci, którzy będą chcieli zaprosić kapłana na takie odwiedziny do domu, wypełnili karty zgłoszeniowe, które są  wyłożone z tyłu kościoła. Prosimy poinformować o takiej możliwości kolędy  sąsiadów, szczególnie ludzi starszych, chorych i innych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przybyć do naszego kościoła. Wypełnione karty będzie można złożyć w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub do specjalnej skrzynki z tyłu kościoła. Na kartach zgłoszeniowych są szczegółowe informacje.  Pozostałych parafin, tak jak to było poprzednio, zapraszamy na Msze św. które będą odprawiane dla mieszkańców poszczególnych ulic.

11.   Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę  i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać !                   

        Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

 

12. Uroczystości pogrzebowe zmarłego ks. Lucjan Krawca CR odbędą się jutro. Msza św. pogrzebowa w kościele Zmartwychwstańców na Wildzie o godz. 12.00. Odprowadzenie do grobu na naszym cmentarzu o godz. 14.00

12 .  W minionym tygodniu w naszej parafii odeszli do Pana ŚP Krystyna Lamęcka z ul. Pniewskiej, Ignacy Firszt z ul. Lubowskiej, Maria Bienias z ul. Trzebiatowskiej i Łukasz Wenzel z ul. Karlińskiej.  Zmarłego ks. Lucjana i naszych zmarłych parafian polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.