Biuro Usług Turystycznych i Rehabilitacyjnych „ALF”
 ul. Ozimska 38/2, 45-058 Opole
 tel. 077/ 454-08-82, 456-41-22, fax. 077/ 453-63-22
 www.alf.com.pl e-mail: alf@alf.com.pl    

                   GRECJA – pielgrzymka „Śladami św. Pawła”

                 Termin: 20.08 – 29.08.2018 r. Cena: 2.700 zł i 120 euro

1.Dzień: Spotkanie Uczestników pielgrzymki i wczesny wyjazd przez Słowację w kierunku Serbii. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg tranzytowy do hotelu na terenie Serbii.

2.Dzień: Śniadanie i wyjazd w stronę Grecji. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu w okolice Salonik na obiadokolację oraz nocleg.

3.Dzień: Śniadanie. Przejazd do Salonik, zwiedzanie jednej z pierwszych gmin chrześcijańskich, do której św. Paweł skierował dwa listy apostolskie. Nawiedzenie kościoła św. Demetriusza – patrona miasta. Łuk Galeriusza, Rotunda, rzymska Agora, Biała Wieża. Przejazd do Kavali, gdzie spisane zostały „Dzieje Apostolskie”      i skąd św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną. Wizyta w najstarszym greckim mieście Filippi – miejsce chrztu pierwszej europejskiej chrześcijanki Lidii. Starożytny Teatr, rzymskie Forum, Bazylika i więzienie, w którym przebywał św. Paweł. Powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

4.Dzień: Śniadanie. Przejazd do Verii – największego miasta regionu, słynącego z około 50 świątyń XVII i XVIII – wiecznych. Również w Verii znajduje się starożytny grobowiec, udostępniony do zwiedzania w 2001 r. Wyjazd na zbocza Olimpu – spacer wzdłuż wąwozu rzeki Enipeas. Wizyta w Litohoro– uroczym miasteczku usytuowanym u podnóża Olimpu. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5.Dzień: Śniadanie. Wyjazd do Aten. Zwiedzanie: Stadion Olimpijski Kalimarmaro. Wzgórze Akropolis – Partenon, Erechtejon, Świątynia Nike. Spacer do Areopagu, gdzie św. Paweł wygłosił kazanie „O nieznanym Bogu” i zyskał pierwszego nawróco- nego Dionizego Areopagitę. Przejście przez Agorę grecką i rzymską do Plaki – słynnej dzielnicy bohemy greckiej. Zmiana warty Evzonów – dzisiejszych „rycerzy greckich” przed budynkiem Parlamentu. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg.  

6.Dzień: Śniadanie. Przejazd do Koryntu, gdzie nauczał św. Paweł i gdzie powstały apostolskie „Listy do Koryntian”. Wykopaliska archeologiczne: Forum, Świątynia Apollona. Wyjazd do Nafplio – urokliwego miasteczka, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z tureckiej niewoli. Wizyta w Mykenach – twierdzy ze słynną Lwią Bramą, Pałacem i Grobem Agamemnona. Starożytny teatr w Epidauros, który znany jest z najlepszej na świecie akustyki. Krótki przystanek nad Kanałem Korynckim. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

7.Dzień: Śniadanie. Przejazd do Delf. Zwiedzanie starożytnych Delf – Okręg Apollona, Marmara, Muzeum Delfickie w miejscu sanktuarium Apolla, zna z przepowiedni Pytii. Przejazd na górę Helikon, do Ossios Lukas – X- wiecznego klasztoru pod wezwaniem św. Łukasza, jednej z najokazalszych i najważniejszych świątyń średniowiecznej Grecji. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

8.Dzień: Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Kalambaki, malowniczej miejscowości u podnóża Meteorów Zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Freski, ikony i inne elementy charakterystyczne dla wystroju kościoła ortodoksyjnego. Przejazd do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

9.Dzień: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd na obiadokolację oraz nocleg na terenie Serbii.

10.Dzień: Śniadanie. Wyjazd do Polski. Powrót do Kępna w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA zawarte w cenie:

Zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach *** – pokoje 2-3 osobowe z łazienkami /

Wyżywienie: 9 obiadokolacji + 9 śniadań / Pilot na trasie przejazdu oraz w trakcie pobytu w Grecji / Przewodnik miejscowy w miejscach, gdzie nie może oprowadzać pilot / Autokar (klimatyzacja, barek, WC, dvd) / Ubezpieczenie: NW (15.000 zł), KL (10.000 Euro), bagażu (1.000 zł) + CP (choroby przewlekłe)                                

Uwaga: Dodatkowo należy posiadać kwotę 120 Euro. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, opłaty za miejscowych przewodników, zestaw słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu. Cena pielgrzymki nie obejmuje również opłat za napoje do obiadokolacji. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Początek strony