1. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia będą o godz. 7.00, 8.00, 16.30, 18.00, 19.30 i 21.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły czyli spożywamy trzy posiłki, z których tylko jeden ma być do syta.
  2. Zachęcamy, by Wielki Post przeżyć rozważając Mękę Pańską
    w nabożeństwach tego okresu liturgicznego. Drogę Krzyżową będziemy sprawowali w piątek dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych o godz. 18.30. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy w niedzielę o godz. 17.00.
  3. Na czas Wielkiego Postu w Poznaniu zostały wyznaczone kościoły stacyjne – miejsca szczególnych modlitw w wyznaczonych intencjach, do których będą zapraszani mieszkańcy Poznania. Kościołem stacyjnym będzie również nasza świątynia dnia 21 lutego – w środę. Program modlitewny jest następujący:

- godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracjagodz.

- godz. 18.00 Msza św. 

godz. 19.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

4.   Pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu organizujemy 14 kwietnia. Nawiedzilibyśmy w tym dniu również zamek Czartoryskich w Gołuchowie, zespół pocysterski Ołoboku, sanktuarium w Skalmierzycach. Cena z obiadem 80 zł. Przy okazji przypominamy, że organizowana jest również pielgrzymka do San Giovani Rotondo, Monte Sant’ Angelo, Monte Casino i Rzymu w dniach 28.05 – 02.06. Zapisy na obie te pielgrzymki w zakrystii.

5.   We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Różaniec Fatimski.

6.   Radio Studnia będzie nadawało w środę od godz. 20.30.

7.   Rada Osiedla informuje o kolejnym dyżurze Mobilnego Komisariatu Policji który będzie 14 lutego (środa) w godzinach od 13.00 – 19.30 pełnił dyżur w rejonie ulic Karlińska-Muszkowska. W ramach współpracy  z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu mieszkańcy naszego Osiedla mogą skorzystać ze specjalnej oferty przy zakupie biletów na wybrane przedstawienia. Szczegóły na stronie internetowej Rady Osiedla.

 

Początek strony