Wspólnota kobiet świeckich wspierających modlitwą Siostry Zmartwychwstanki. Gromadzą się u Sióstr Zmartwychwstanek na ul. Wzlotowej w trzecią niedzielę miesiąca podczas którego mają spotkanie formacyjne a potem Mszę Święta sprawowaną przez kapłana naszej parafii. Raz w roku w naszej parafi przeżywają rekolekcje.

Dwie grupy spotykające się we wtorek i w środę o godz.19:00

Wspierają się nawzajem w walce z uzależnieniami.

Wspólnota Żywego Różańca to 2 Róże Męskie  6 żeńskich, które swoją modlitwą za przyczyną Matki Bożej obejmują intencje Papieża, Kościoła i naszej parafii

Spotykają się na Mszy św.o godz. 9:30 w pierwszą niedziele misiąca.

Swoją modlitwą i ofiarami wspierają dzieła katolickich mediów radia Maryja i telewizji Trwam

Mają spotkania formacyjne raz w miesiącu w środę po Mszy Świętej i nowenie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Współpracując BŻ opiekują się 200 osobami potrzebującymi pomocy. Organizują Akcje zbierania Żywności w sklepach i pieniędzy przed kościołem.

Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, pomaga małżonkom żyjącym w sakramencie małżeństwa czerpać z łaski i mocy tego sakramentu, uczy ich nim żyć i celebrować go przez całe życie. Spotykają się raz w miesiącu w swoich domach lub w naszej salce oraz raz w miesiącu na Mszy sw. najczęściej w czwartek

Zespół muzyczny, który śpiewem uświetnia Msze święte w naszej parafii

Spotykają się na próbie w każdą środę.

CHÓR KOŚCIELNY P.W. ŚW. CECYLII

Tradycja śpiewu chóralnego w naszej parafii jest bardzo stara. Od początku swym śpiewem chórzyści pragnęli chwalić Pana Boga i wlewać w ludzkie serca wiarę, nadzieję i miłość. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew.

Wspólnota zajmuje się pisaniem ikon ,ale ich praca jest poprzedzona odpowiednią formacją duchowo biblijną, która jest inspiracją do pracy artystycznej.

Spotykają sie w wyznaczone wtorki miesiąca.

Spotykają się na swojej Mszy św. w każdy I piątek miesiąca, potem mają wspólne spotkanie oraz pochylają się nad Pismem Świętym w każdą niedzielę wieczorem. Czynnie uczestniczą w życiu parafii organizując wiele akcji.

Bracia Zewnętrzni Zgromadzenia Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa duchowo są związani z powstałą w XIX wieku wspólnotą zakonną. Zgromadzenie zmartwychwstańców miało przyczynić się do odrodzenia moralnego zniewolonego narodu. Jego świeccy członkowie dążą do uświęcenia przez życie Tajemnicą Paschalną i starają się być ewangelicznym zaczynem, przemieniającym świat. Powołani pod sztandar Zmartwychwstałego, naśladują Jezusa czystego, ubogiego i posłusznego.

BARKA  –  wspólnota  modlitewna, której celem jest regularna modlitwa o powołania kapłańskie do Zgromadzenia Zmartychwstańców i za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Praktycznie  wygląda to tak, że każdy z członków Barki może  wybrać sobie  dowolną formę modlitwy (np.udział w Eucharystii, nabożeństwie, rożańcu, litanii , etc.

Harmonogram pracy grupy modlitewnej „Barka”

Rok duszpasterski 2015/16

2015

Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem Katolików świeckich, którzy w zorganizowanej formie najściślej współpracują z hierarchią Kościelną  w realizacji ogólnego celu apostolskiego Kościoła.
Ojciec Święty Jan Paweł II wskazał na szczególne znaczenie Akcji Katolickiej w życiu Kościoła, jako niezastąpionego świadka formacji apostolskiej świeckich.

Próby śpiewu są w piątek wieczorem w wyznaczonym terminie.

Młodzież śpiewa podczas Mszy św. młodzieżowej w niedzielę o godz. 9:30 i uroczystości.

Zbiórki ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11:00.

Obowiązkiem ministrantów i lektorów jest uczestniczyć jednen raz w tygodniu w wyznaczonym terminie, a w niedzielę w dowolnym czasie. W Wielkim tygodniu zbiórki są codziennie od czwartku do soboty.

Spotkania w sobotę o godz.13:30

Schola śpiewa podczas Mszy św. w Niedziele i Uroczystości o godz.11:00.

7 grudnia 1998 r. w parafii p.w. Imienia Maryi, pod patronatem Caritas parafialnego i dzięki wielkiemu zaangażowaniu pani Marii Szukała, powstała świetlica socjoterapeutyczna.

Od 2008 r. świetlica nosi nazwę - „Marianki”. Przedsięwzięcie to jest realizowane od 1999 r. we współpracy z Urzędem Miasta Poznania (Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych).

Było i jest to miejsce przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 16 lat, pochodzących z rodzin z problemem alkoholowym, rodzin ubogich, wielodzietnych, niezaradnych życiowo (dzieci wychowujące się w warunkach niekorzystnych dla ich prawidłowego rozwoju).

Krąg biblijny – to  nie tylko grupa osób czytających Pismo Święte. To nie miejsce , gdzie tylko czyta się i rozważa Słowo Boga. W Kręgu Biblijnym uczymy się rozpoznawać Oblicze Boga w słowach Boga. Swiatło Chrystusowej Prawdy, Miłości i Mocy kształtuje w wiernym uczniu obraz Mistrza. To miejsce gdzie On - Duch Prawdy szczególnie obdarza czytających łaskami Ducha Świętego .