PARAFIA KSIĘŻY ZMARWYCHWSTAŃCÓW - ARCHIDIEZECJA POZNAŃSKA
POPROŚ O MODLITWĘ    *    ADORACJA ONLINE
  1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej wprowadza nas w Wielki Tydzień. To już naprawdę ostatnie chwile, aby pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty, by w pełni uczestniczyć w Świętym Triduum Paschalnym. Okazja do spowiedzi św. będzie od poniedziałku do środy w godzinach od godz. 6.30 do godz. 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.00; w Wielki Czwartek od godz. 7.00 do godz. 9.00 oraz od godz. 15.00 do godz. 18.00; w Wielki Piątek od godz. 7.00 do godz. 9.00 oraz od godz. 15.00 do godz. 17.55; w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do godz. 9.00.
  2. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Wielką Środę dzieci i młodzież z naszej szkoły będą przeżywały swoje szkolne rekolekcje, które poprowadzi nasz współbrat ks. Damian Stachowiak rektor WSD CR z Krakowa. Program rekolekcji został podany uczniom i znajduje się na naszej stronie internetowej w linku „Ogłoszenia parafialne”.
  3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych informujemy, że pierwsza spowiedź dla dzieci będzie w najbliższy Wielki Wtorek o godz. 16.30. Bardzo proszę pomóc dzieciom przygotować się do tego fundamentalnego w ich życiu wydarzenia.
  4. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 będziemy sprawowali Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona czas Triduum Paschalnego. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji zwanego Ciemnicą, upamiętniającej pojmanie Jezusa i tam będzie wystawiony do godz. 22.00. Procesji tej towarzyszy śpiew "Sław języku tajemnicę", za który można uzyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz.
  5. W Wielki Piątek, upamiętniający Mękę i Śmierć Pana Jezusa, obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych, dwa razy posilamy się i raz jemy do syta. Tego dnia, na znak smutku i żałoby, nie sprawuje się Eucharystii. Od godz. 7.00 do 17.30 będzie w kaplicy Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 9.00 w Kaplicy Wdzięczności zapraszamy na Jutrznię. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zakończonej Nowenną do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej, w czasie której Najświętszy Sakrament będzie przeniesiony do Grobu Pańskiego i rozpoczniemy Gorzkie Żale. Adoracja będzie trwała do godz. 23.00.
  6. Młodzież zaprasza wszystkich na wspólne czuwanie w Wielki Czwartek o godz. 21.00 a w Wieli Piątek o godz. 21.30
  7. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, gdy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto więc w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. O godz. 9.00 zapraszamy na Jutrznię. O godz. 15.00 będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Święcenie pokarmów będzie od godz. 9.00 do godz. 17.00. W sobotni wieczór o godz. 21.00 rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Na tę Mszę zabierzmy ze sobą gromnice. Po Mszy św. ruszymy z procesją rezurekcyjną ogłaszającą całemu światu, że Chrystus Zmartwychwstał.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będziemy sprawowali o godz. 7.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 8.00 i 21.00. O godz. 15.00 zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy o zmianie czasu w tym dniu!
  9. Przed świętami zadbajmy o to, by ludzie chorzy i starsi mieli możliwość przystąpienia do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. Do chorych udamy się:

- ks. Napiecek w Wielką Środę od godz. 9.00

- Ks. Faron i ks. Mazur w Wielką Środę od godz. 14.00

- ks. Maliszewski w Wielki Czwartek od godz. 9.00.

1.  Na swoje spotkania zapraszamy:

- Zespół Uskrzydleni w środę o godz. 20.00

- Ministrantów w czwartek, piątek i sobotę o godz. 11.00.

- Zespół Getsemani w środę o godz. 19.00

- Chór we wtorek o godz. 19.00

- rodziców dzieci, które przyjmą chrzest święty w drugi dzień Świąt na katechezę w środę po Mszy św. i nabożeństwie o godz. 18.00

1. W Roku Miłosierdzia proponujemy Pielgrzymkę do Włoch w dniach od 04 do 12 czerwca. Informacje i zapisy w Zakrystii.
  2. W przedsionku można nabyć prasę katolicką, płytę naszego zespołu Uskrzydleni pt. „Zakorzenieni w Chrystusie” oraz Świąteczne wydanie AVE a w nim artykuły o ołtarzu Miłosierdzia Bożego, który zostanie poświęcony w naszej parafii w Święto Miłosierdzia Bożego w niedzielę za dwa tygodnie, oraz plan Obchodów Wielkiego Tygodnia w naszej Parafii. Przy figurze Matki Bożej Fatimskiej są do nabycia Paschaliki Caritasu na stół wielkanocny.
  3. Przygotowaliśmy do koszyczka wielkanocnego świąteczną sól z cytatami tekstów z liturgii, która w 1050 Chrztu Polski będzie przypominała nam znaczenie naszego chrztu św.
    1. Młodzież, która zapisała się na wyjazd do Krakowa na ŚDM prosimy o uzupełnianie danych i wpłatę 300 zł. do końca marca.
    2. Dziś (20.03) o godz. 19.00 zapraszamy na XXXIII koncert z cyklu spotkań z muzyką organową i kameralną. Podczas najbliższego spotkania wystąpią Maria Jaskulska-Chrenowicz – sopran, Joanna Talarkiewicz – mezzosopran oraz Elżbieta Spychała – fortepian. W programie muzyka o charakterze pasyjnym.
    3. Przypominamy również że dziś Gorzkie Żale będą miały inna oprawę muzyczną. Nabożeństwo odbędzie się przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego i saksofonu.
    4. W tym tygodniu biuro parafialne będzie tylko czynne we wtorek i piątek w godzinach dopołudniowych.
  4. W minionym tygodniu odeszły do Pana Ś. P. Kazimiera Kaczmarek z ul. Geodetów i Marianna Gorzelańczyk z ul. Dąbrowskiego i Celestyna czyż z ul. Słupskiej. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…